V letošnjem letu se pridružujemo vseslovenski akciji ZPM Slovenije z naslovom “TOM potuje, otroke obiskuje.” Akcija je zasnovana tako, da bo med šolami potoval TOM nahrbtnik, v katerem je veliko promocijskega materiala, saj želimo, da se otroci naučijo, da je pogovor velikokrat odgovor. Želimo, da razmišljajo o tem, da se veliko težav reši s pogovorom in da ni tako velikih težav, da se ne bi mogli pogovarjati o njih.

V času korone in zaprtja šol smo ugotovili, da se otroci premalo pogovarjajo, da se ne znajo izraziti in tako tudi težko izražajo svoje stiske. Kako pa naj jim pomagamo, če ne povedo? Zato bomo v torek, 17. 5. 2022, ko obeležujemo svetovni dan otroških telefonov, kot prvi v Posavju prevzeli TOM nahrbtnik. Vsi učenci se bodo v tem in naslednjem tednu pogovarjali o TOM telefonu.

V petek pa bomo nahrbtnik predali na Osnovno šolo Brestanica. Namen akcije je, da bi TOMov nahrbtnik obiskal večino šol in otrok širom Slovenije.

Prisluhnite nagovoru predsednika TOM telefona g. Alberta Mrgoleta.

Zapisala: Tanja Cedilnik