V tem tednu smo obeležili Mednarodni mesec šolskih knjižnic z izmenjavo knjig pod naslovom Menjaj branje in sanje. Učenci so knjige prinašali cel teden, v petek zjutraj pa so si izbrali ”novo” knjigo. Vsak učenec si je lahko izbral toliko knjig kot jih je prinesel. Projekt smo izvedli na matični in podružnični šoli.

V knjižnici je bilo že zelo zgodaj zelo živahno, saj so učenci z iskricami v očeh brskali po ogromnem naboru knjig. Izbira je bila res pestra. Vsi učenci so bili zelo veseli novih knjig in so z nasmehom na obrazu odhajali iz knjižnice.

Na podružnični šoli smo izmenjavo knjig izvedli v jedilnici šole, ki se ob petkih dopoldan s pomočjo čarobnega knjižnega prahu spremeni v knjižnico.

Zapisala: Marina Sokolovič