23. 10. 2019 smo se ob 8. uri odpravili v Novo mesto učitelj za likovno umetnost, moj sošolec Luka Ljubi in jaz. Povabljeni smo bili na dogodek, ki ga je v sklopu 20. mednarodnega UNESCO tabora, organizirala OŠ Pišece na Glavnem trgu.

Ko smo prispeli, smo z učenci drugih šol, ki so prav tako sodelovale, odšli do Srednje šole za turizem in gostinstvo Grm. Tam smo začeli ogled Novega mesta, ki so ga vodili dijaki zadnjega letnika. Najprej smo šli do knjižnice Mirana Jarca, nato mimo katedrale Svetega Nikolaja, mimo Brega do Kandijskega mostu in nato na Glavni trg, kjer smo imeli predajo modrih stolov in druženje. Igrali smo tudi igro človek ne jezi se z živimi figurami – to smo bili kar mi, učenci. Bil je zabaven in poučen dan, saj sem izvedel veliko novega o Novem mestu.

David Judež