Karierna orientacija – aktualno

Spoštovani učenci in učenke,

na tem mestu vas bomo od sedaj naprej obveščali o vseh aktivnostih s področja karierne orientacije.

Razpis za vpis v srednjo šolo

Na spletni strani Ministrstva za šolstvo https://www.gov.si/teme/vpis-v-srednjo-solo/ lahko najdete:
– Razpis za vpis v srednje šole za šolsko leto 2021/22- Razpis za dijaške domove
– tabelo za izračun točk, ki bi se upoštevale v primeru omejitve vpisa- razpis učnih mest za vajeniške programe
Roditeljski sestanek, kjer vam bo šolska psihologinja Melita predstavila razpis bo v torek, 9. 2. 2021 ob 18. uri preko ZOOMa.
Informacije glede nadaljnega šolanja in srednjih šol lahko najdete tudi v E-Vpisniku na povezavi: Srednješolski vpisnik 2021.

Povabilo na razgovor preko ZOOM-a

Učence in starše vabim na individualne razgovore preko ZOOM-a, kjer se lahko pogovorimo o vaših razmišljanjih, dilemah, rezultatih na vprašalniku Kam in kako in o vsem ostalem, kar vas zanima v zvezi z vpisom v srednjo šolo.

Na razgovor se, prosim, vpišite v to tabelo.

Če vam noben od ponujenih terminov ne ustreza, se lahko dogovorimo preko e-naslova: melita.vegelj@gmail.com
Zoom povezava: https://arnes-si.zoom.us/j/2277284396

Pred razgovorom izpolnite priloženi vprašalnik in ga posredujte na zgornji e-naslov: Vprašalnik.

Virtualni dnevi odprtih vrat

Na nekaterih šolah organizirajo virtualne dneve odprtih vrat in na spodnjih povezavah, se jim lahko pridružite:

Srednja ekonomska in trgovska šola Brežice vas vabi na virtualne pogovore, ki bodo potekali v sredo, 27. 1. in 3. 2. 2021, od 17. do 18. ure. Program je zastavljen kot prikaz našega dela in utripa šole, pa čeprav “na daljavo”. Bolj podrobne informacije o samih programih in predmetnikih smo namenili informativnemu dnevu.

Več pa si lahko preberete v dopisu, ki je namenjen staršem in dijakom.

Šolski center Krško-Sevnica vas vabi na virtualni dan odprtih vrat, ki bo 26. 1. 2021 ob 17. in 18. uri na tej povezavi.

Srednja ekonomska šola Novo mesto (programi: ekonomska gimnazija, ekonomski tehnik, medijski tehnik) sporoča:

Spoštovani osnovnošolci in starši!
Obveščamo vas, da smo na šolski spletni strani http://www.esnm.si uvedli e-info točko, za POGOVORE Z NAMI V ŽIVO.
Vsak teden vam bomo eno uro na razpolago za pogovor o naši šoli in o programih, ki jih izvajamo.
Pridružite se nam lahko na povezavi zgoraj.
Pogovori bodo potekali vedno med 15.00 in 16.00, in sicer:
v sredo, 13. 1. 2021
v torek, 19. 1. 2021
v četrtek, 28. 1. 2021
Povezavo najdete na spletni strani šole: http://www.esnm.si/

Spletne strani srednjih šol

Sicer imate veliko predstavitev šol in programov na spletnih straneh posameznih šol. V nadaljevanju vam posredujem povezave do srednjih šol, kamor se naši učenci najpogosteje odpravljate:

Naslove vseh srednjih šol in veliko zanimivih povezav pa lahko najdete na spletni strani Moja izbira.

Ministrstvo za šolstvo je objavilo obljubljeni zbirnik vseh srednjih šol po regijah s povezavami do njihovih spletnih strani.

Pomembne datume glede vpisa v srednje šole lahko najdete v tem dokumentu.

Informacije glede štipendij

Na tej povezavi so odgovori na aktualna vprašanja v zvezi s štipendijami.

Kopiram odgovor glede uveljavljanja dosežkov za pridobitev Zoisove štipendije:

Katere dosežke za pridobitev Zoisove štipendije v šolskem oziroma študijskem letu 2021/2022 lahko uveljavlja dijak/študent, ki bo v šolskem oziroma študijskem letu 2021/2022 prešel na višjo raven izobraževanja in se bo vpisal v 1. letnik izobraževalnega programa?

Vlagatelj vloge za dodelitev Zoisove štipendije ob prehodu med ravnmi izobraževanja v šolskem oziroma študijskem letu 2021/2022 lahko v skladu s prvim odstavkom 80. člena ZZUOOP uveljavlja izjemni dosežek, ki ga je dosegel v šolskem oziroma študijskem letu 2018/2019 in v šolskem oziroma študijskem letu 2020/2021.

To konkretno pomeni, da lahko dijak, ki se bo v šolskem letu 2021/2022 vpisal v 1. letnik srednje šole,  za pridobitev štipendije za to šolsko leto uveljavlja dosežek iz 7. in 9. razreda osnovne šole.