V 1. a-razredu smo v letošnjem šolskem letu 2020/21 imeli dan dejavnosti – Od pšeničke do potičke, ki sovpada z Unesco projektom. Dan smo izvedli na daljavo. Otroci so že pred dnevom dejavnosti posejali pšenico in opazovali rast rastline. Ugotovili so, da rastlina potrebuje svetlobo in vodo. Skrbno so jih pazili, opazovali  in negovali.

Ob dnevu dejavnosti smo se najprej preizkusili v reševanju ugank na temo kruha. Sledilo je poslušanje pesmice o kruhu, ki sva jo učiteljici posneli.

Nato smo si pogledali posnetek, ob katerem smo opazovali, kako pšenico posejejo, obdelujejo, požanjejo in odpeljejo v mlin ter jo zmeljejo.

Pogledali smo si postopek priprave in peke kruha. Nato pa je bil na vrsti praktični del. S pomočjo staršev je vsak otrok zamesil svoj kruh in ga spekel.

Oooo, kakšno veselje je bilo ob pogledu na končni izdelek. Še boljša pa je bila pokušina kruha 🙂

Učenci 1. a-razreda ter učiteljici Alenka Žarn in Tina Macur