Pet šol, OŠ Oskarja Kovačiča Ljubljana, OŠ Brinje Grosuplje, OŠ Prule, SŠ za farmacijo in OŠ Leskovec pri Krškem, bomo 12. marca 2021, ob 17.00, pripravile skupno obeleženje in praznovanje dneva števila pi. Tokrat na daljavo, preko ZOOMA. Vsi navdušenci, boste prireditev lahko spremljali preko Youtube kanala. Povezava bo priložena na dan dogodka.

Sodelujoče šole bomo skupaj postavile nov slovenski rekord s skupnim sodelovanjem – posneli in prikazali bomo skupni film, na katerem bo prikazanih prvih 3335 decimalk števila pi. Ekipe šol s po štirimi učenci se bodo pomerile v različnih kategorijah in reševale različne izzive: poznavanje PI-ja, matematične naloge, Pieslovje, splošna iznajdljivost, Pi-jevi prijatelji.

Vabljeni k ogledu.