Čarobnost prazničnega decembra, vonj po cimetovih piškotih in medenjakih, brezskrben otroški smeh in sreča v očeh malih in velikih, žal niso vsem samoumevni in dosegljivi v teh zadnjih dneh leta 2019.  Življenja lačnih in socialno šibkih ljudi ter predvsem otrok, ki so v tej praznični zgodbi najranljivejši je ogromno in vsak dan več, preveč. Anina zvezdica je humanitarna organizacija, ki v zadnjih letih pomaga več kot 500 družinam po Sloveniji in riše nasmehe na obraze ljudi ter nas vse nevidno povezuje.

Prav zato se je naša enota Vila ponovno povezala z njo, letos že drugo leto. V prvih decembrskih dneh smo zbirali hrano in higienske pripomočke. Odzivnost družin na samo akcijo je bila izvrstna in odzivna. V samo nekaj dneh smo zbrali dobrin za skoraj cel šolski kombi in jih dostavili v zbiralni center Anine zvezdice v Ljubljani.

Naše družine in mi vsi skupaj smo na zelo dobrosrčen in otrokom razumljiv način pokazali, kaj pomeni vzgajati z dobrim vzgledom.  Res je v teh dneh časa in akcij namenjenih prisluhniti človeku v stiski precej, a verjamemo, da smo s to akcijo ne le pomagali pomoči potrebnim, ampak tudi premaknili dana občutja za empatijo, dobrosrčnost in altruizem v otrocih. Kar pa dolgoročno šteje največ za našo bodočnost.

SPOŠTOVANE DRUŽINE ISKRENI IN VELIKI HVALA ZA VAŠO NESEBIČNO POMOČ PRI ZBIRANJU!

ŠE IMAMO SRCE NA DLANI!

BRAVO!!